Projekt „Profesjonalne Kadry GOZ”- spotkanie informacyjne

ADN Akademia Biznesu sp. z o. o. zaprasza na spotkanie informacyjno-promocyjne dotyczące projektu „Profesjonalne Kadry GOZ”, skierowanego do przedsiębiorców i ich pracowników...

Celem projektu jest rozwój kompetencji dotyczących zielonej ekonomii w zakresie nisko i zero emisyjności oraz gospodarki o obiegu zamkniętym.

Cel ma zostać osiągnięty poprzez udział przedsiębiorców i ich pracowników w szkoleniach i doradztwie poszkoleniowym mającym za zadanie zaplanowanie lub zaprojektowanie nowego działania w przedsiębiorstwie uczestniczącym w projekcie, zgodnego z GOZ.

Co kryje się pod pojęciem GOZ (Gospodarka o obiegu zamkniętym)

Na to pytanie znajdziecie Państwo odpowiedź w zakładce O GOZ – zapraszamy do zapoznania się z tematem.

Takie działanie pomaga tworzyć zrównoważoną, niskoemisyjną i konkurencyjną gospodarkę wdrażającą idee eko – projektowania oraz koncepcji 6R opartej na zasadach:

  1. Refuse – odmawiaj, czyli nie kupuj tego, co przyczynia się do zwiększania ilości odpadów w twoim otoczeniu, np. warzyw czy owoców pakowanych w plastik czy też tanich t-shirtów. W ten sposób jako konsumenci dajemy sygnał producentom, na czym naprawdę nam zależy.
  2. Reduce – ogranicz, czyli nie kupuj tego, co tak naprawdę nie jest Ci potrzebne.
  3. Reuse – używaj ponownie, wymieniaj się i przekazuj niepotrzebne rzeczy komuś, kto może ich potrzebować, zastanów się, czy nie mogą pełnić innej funkcji. Szukając czegoś nowego zastanów się, czy nie lepiej zdecydować się na rzecz z drugiej ręki.
  4. Repair – naprawiaj, nie wyrzucaj od razu lekko uszkodzonej rzeczy, być może uda się ją naprawić i posłuży ci przez kolejne lata.
  5. Recycle – oddaj do recyklingu, segreguj odpady i przyczyniaj się do przetwarzania surowców wtórnych np. szklanych butelek.
  6. Rethink – zastanów się co możesz zrobić lepiej.

W jakim okresie realizujemy projekt

Projekt realizujemy w okresie od 01.03.2024 roku do 31.12.2026 roku.

Na jakim obszarze realizujemy projekt

Projekt realizujemy na terenie całej Polski.

Kto może przystąpić do projektu

  • Do projektu przystąpić mogą pracownicy i pracownice przedsiębiorstw – kadra zarządzająca, osoby bezpośrednio zaangażowane lub osoby, które planuje się zaangażować w proces planowania lub wdrażania rozwiązań gospodarki niskoemisyjnej lub GOZ w danym przedsiębiorstwie.
  • Projekt zakłada objęcie wparciem 760 pracowników i pracownic z minimum 250 przedsiębiorstw. Do projektu mogą przystępować pracownicy i pracownice mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw z obszaru całej Polski.
  • Ilość miejsc dla osób z dużych przedsiębiorstw jest ograniczona – na 760 osób przewidzianych do zrekrutowania w projekcie możemy przyjąć nie więcej, niż 304 pracowników/pracownic z dużych przedsiębiorstw.
  • W projekcie mogą również wziąć udział właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych. 

Obecnie trwa druga runda naboru – do 30.09.2024r.

Spotkanie informacyjne odbędzie się w dniu 10.09.2024r. o godz. 11:00 na platformie MS Teams.

Link do spotkania:

Spotkanie informacyjno-promocyjne projekt Profesjonalne kadry GOZ 10.09.2024 r.

Więcej informacji o programie: https://profesjonalnekadrygoz.pl/

© 2005-2024 Nasza Nysa. Designed By JoomShaper