Gratulacje dla nyskich strażaków

Daniel Palimąka starosta nyski spotkał się ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nysie, którzy osiągnęli wspaniałe wyniki w zawodach OTF 2024 - Opole Toughest Firefighter...

Starosta podziękował strażakom za ich zaangażowanie oraz wysiłek, który włożyli w treningi i przygotowania do rywalizacji. Osiągnięte rezultaty sportowe świadczą o wysokim poziomie wyszkolenia i odpowiednich predyspozycjach. Wszyscy strażacy otrzymali od starosty gratulacje za osiągnięte rezultaty i za wzorowe reprezentowanie swojej jednostki w zawodach. Starosta wyraził także swoje dalsze wsparcie oraz życzył kolejnych sukcesów.

Warto przypomnieć, zawody OTF Opole odbyły się 15-16 czerwca br. W zawodach uczestniczyli strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Nysie uzyskując następujące czasy:

• Paweł Mażarski 2:56,38

W kategorii indywidualnej województwa opolskiego trzy pierwsze miejsca zajęli reprezentanci KP PSP w Nysie.

1. miejsce Mateusz Zieleziecki
  2. miejsce Paweł Jaskurzyński
  3. miejsce Paweł Mikosz.

Podczas eliminacji sztafet uzyskali drugi z najlepszych czasów 1:21,04. W kolejnych trzech biegach pokonali rywali dochodząc do wielkiego finału, gdzie przegrali z drużyną „Elita FCC Team” zajmując drugą lokatę z czasem 1:18,26.