W ramach kampanii Bezpieczny przejazd - "Szlaban na ryzyko!" podpowiadamy jak uruchomić alarm w razie: awarii auta, wypadku, zagrożenia wypadkiem na przejeździe kolejowo-drogowym....
KAMPANIA SPOŁECZNA BEZPIECZNY PRZEJAZD ? ?SZLABAN NA RYZYKO!? TRWA NIEPRZERWANIE OD 2005 ROKU. PRZEZ PIERWSZE CZTERY EDYCJE OBEJMOWAŁA TYLKO MIESIĄCE LETNIE. OD 2009 ROKU KAMPANIA TRWA CAŁY ROK, NATOMIAST OD PAŹDZIERNIKA 2012 ROKU ZOSTAŁA ROZSZERZONA O ZAGADNIENIE WYPADKÓW ZWIĄZANYCH Z PRZECHODZENIEM PRZEZ TORY W MIEJSCACH NIEDOZWOLONYCH.
NASZYM NADRZĘDNYM CELEM JEST KSZTAŁTOWANIE ZACHOWAŃ I UTRWALANIE POSTAW SPOŁECZNIE POŻĄDANYCH, PODNOSZENIE ŚWIADOMOŚCI O ZAGROŻENIACH WYNIKAJĄCYCH Z NIEZACHOWANIA SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI NA PRZEJAZDACH I TERENACH KOLEJOWYCH. W KONSEKWENCJI DĄŻYMY DO OGRANICZENIA LICZBY WYPADKÓW NA PRZEJAZDACH KOLEJOWO-DROGOWYCH ORAZ TERENACH KOLEJOWYCH.
KAŻDEGO ROKU NA PRZEJAZDACH DOCHODZI DO 200-250 KOLIZJI I WYPADKÓW, W WYNIKU KTÓRYCH GINIE KILKADZIESIĄT OSÓB. W MIEJSCACH NIEDOZWOLONYCH MA MIEJSCE OKOŁO 300 WYPADKÓW ROCZNIE, W KTÓRYCH ŚMIERĆ PONOSI ŚREDNIO PONAD 200 OSÓB.
BEZPIECZEŃSTWO NA PRZEJAZDACH I W REJONIE ?DZIKICH PRZEJŚĆ? JEST WSPÓLNĄ SPRAWĄ WSZYSTKICH, KTÓRZY MOGĄ MIEĆ NA NIE WPŁYW: KOLEI, POLICJI, ADMINISTRACJI, SAMORZĄDÓW, ZARZĄDCÓW DRÓG, ORGANIZACJI SPOŁECZNYCH ORAZ WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI.
Czytaj więcej: www.bezpieczny-przejazd.pl